Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

ARTROSKOPIA STAWU BIODROWEGO - PIERWSZY TAKI ZABIEG W SZPITALU W GRYFICACH

W dniu 07.06.2019 r. po raz pierwszy w szpitalu w Gryficach została wykonana artroskopia stawu biodrowego. Zabieg polega na wykonaniu niewielkich cięć skórnych w okolicy biodra, wprowadzeniu pod odpowiednim kątem optyki i narzędzi do stawu. Następnie pod kontrolą wzroku, na monitorze HD, usuwa się wyrośla kostne, które blokują ruchy w stawie, nasilają bóle i naprawia się uszkodzony obrąbek panewki stawu biodrowego, który jest jego naturalną osłoną. Naprawa obrąbka stawu biodrowego polega na jego odświeżeniu i umocowaniu do kości biodrowej przy pomocy tzw. kotwic bezwęzłowych o bardzo niewielkiej średnicy.

Nasza Pacjentka - 33-letnia sportsmenka, u której został wykonany właśnie ten zabieg, po 2 dniach zadowolona opuściła Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej.

Zabieg przeprowadził dr Maciej Płończak w asyście dra Krzysztofa Pobłockiego. Dr Płończak wywodzi się z Kliniki Ortopedii w Otwocku i tego typu zabiegi wykonuje z wielką wprawą i dobrymi efektami od kilku lat.

Mamy nadzieję, że ten typ zabiegu – przy posiadanym potencjale kadrowym i sprzętowym - na stałe wpisze się w zakres wykonywanych procedur ortopedycznych gryfickiego szpitala i pozwoli wielu osobom - nie tylko intensywnie uprawiającym sport – uchronić się od przewlekłych dolegliwości bólowych, a może nawet pomoże uniknąć alloplastyki – czyli wymiany stawu na sztuczny.

Zabieg jest finansowany w ramach kontraktu z NFZ.

 
 
 

Dla pacjenta

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2018 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP