Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

licznik 2020 06 10

nr konta: 03 1240 3842 1111 0000 4267 6566 z dopiskiem „koronawirus” i dla osób chcących pozostać anonimowymi z dopiskiem "darowizna anonimowa"

Umowa darowizny .pdf

Umowa darowizny .docx

 
 

Lista osób i firm wspierających finansowo szpital

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

NOWY ODDZIAŁ W SZPITALU!

000

SPZZOZ w Gryficach rozszerzył swoją działalność kliniczną w dziedzinie psychiatrii. Od kilku tygodni na terenie gryfickiego szpitala działa - cieszący się dużym zainteresowaniem – nowy Oddział Dzienny Psychiatryczny. Leczenie obejmuje dwa zakresy: rehabilitację psychiatryczną oraz psychoterapię i jest finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie rozstrzygniętego konkursu ofert. Dodatkowo został utworzony i już funkcjonuje Zespół Leczenia Środowiskowego, w którego składzie pracują: lekarz, psycholog, terapeuta leczenia środowiskowego i pielęgniarka. Zadaniem Zespołu jest udzielanie Pacjentowi świadczeń ogólnopsychiatrycznych w miejscu zamieszkania bez konieczności hospitalizacji (wymagane skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza rodzinnego).

Więcej informacji o tym, kto i jak może skorzystać z terapii oraz jak ona wygląda można uzyskać w prezentowanej ulotce

(do pobrania tutaj)

oraz pod numerem telefonu +48 91 384 20 61 wew. 226 lub 245.

Warto przypomnieć, że w zakresie oferowanych świadczeń psychiatrycznych niezmiennie funkcjonuje stacjonarny Oddział Psychiatryczny (z pododdziałami: detoksykacyjnym oraz rehabilitacji psychiatrycznej), a także Poradnia Zdrowia Psychicznego, w której do dyspozycji Pacjentów jest sześciu lekarzy psychiatrów i trzech psychologów.

Dzięki wprowadzeniu nowych zakresów oraz rozszerzeniu funkcjonowania dotychczasowych struktur możliwe stało się wprowadzenie modelu psychiatrii środowiskowej w miejsce dotychczasowego, tradycyjnego ujęcia psychiatrii, opartego na interwencjach z przewagą tzw. „ostrych”, z koniecznością hospitalizacji w trybie nagłym, doprowadzającej do izolacji Pacjenta oraz wycofanie z pełnionych ról społecznych, co doprowadzało do stygmatyzacji psychiatrycznej i ostracyzmu społecznego.

Psychiatria środowiskowa kładzie nacisk na zróżnicowanie oddziaływań i elastyczne dostosowanie do potrzeb Pacjenta, umożliwiające mu utrzymanie dotychczasowego funkcjonowania oraz wykorzystuje zasoby społeczne, rodzinne, zawodowe zamiast dotychczasowej marginalizacji tych sfer. Ważnym obszarem oddziaływań jest profilaktyka zdrowia psychicznego oraz zapobieganie niepomyślnym zjawiskom psychospołecznym.

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP