Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

Nowy tomograf komputerowy za 3,3 mln zł już działa!

001

W dniu 20.09.2017 roku w SPZZOZ w Gryficach odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej wchodzącej w skład Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Dyrektor Szpitala Piotr Sołtysiński wraz z Członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anną Mieczkowską w obecności zaproszonych gości dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.
W ramach inwestycji opiewającej na łączną kwotę prawie 3,3 mln zł – sfinansowanej w całości ze środków własnych SPZZOZ w Gryficach – zakupiono nowoczesny tomograf komputerowy a także zmodernizowano pomieszczenia pracowni.
Nowy, 64-rzędowy tomograf gwarantuje, że badania na nim wykonywane będą w pierwszej kolejności szybsze. Skrócenie czasu przebywania pacjenta w Pracowni, w połączeniu z wyraźną poprawą jakości badania, jest podstawową korzyścią przeprowadzonej instalacji. Oprogramowanie aparatu pozwoli na poszerzenie zakresu dotychczas wykonywanych badań m.in. o badanie serca, badanie przewodu pokarmowego.
W obrębie całej Pracowni zainstalowano m.in. nowy system klimatyzacji, pozwalający na utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach Pracowni TK, poprawiający w dużym stopniu komfort pracy pracowników i warunki obsługi pacjentów. Wymieniono wszystkie drzwi wejściowe do pracowni oraz meble stanowiące jej wyposażenie. Wygląd pomieszczeń Pracowni TK uległ znacznej poprawie w zakresie estetyki.
Jak podkreśla Dyrektor Szpitala, inwestycja ta zapewnia Pacjentom na wiele lat bezpieczny i ciągły dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej.

 fot. Olaf Nowicki - Radio Szczecin

 

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP